П`ятниця, 19.04.2024, 02:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116

Ветеран онлайн

 

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. Найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації.

Патріотичне виховання – складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.

Складовою частиною патріотичного виховання, а в часи воєнної загрози – пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Робота з військово-патріотичного виховання учнівської молоді має проводитися комплексно, в єдності всіх його складників спільними зусиллями органів державного управління, а також освітніх закладів, сім’ї, громадських організацій та об’єднань, Збройних Сил України, інших силових структур.

Системна організація військо-патріотичного виховання молоді має бути спрямована на підготовку її до оволодіння військовими професіями, формування психологічної та фізичної готовності до служби в Збройних Силах, задоволення потреби підростаючого покоління у постійному вдосконаленні своєї підготовки до захисту Вітчизни.

Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:

– утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;

– виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;

– підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;

– усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;

– сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;

– формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;

– утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;

– культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;

– формування мовленнєвої культури;

– спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.

Напрями роботи школи з патріотичного виховання учнів

  • формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;
  • виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;
  • формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України.
  • збереження і продовження українських культурно-історичних традицій;
  • виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії;
  • формування національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;
  • формування соціальної активності;
  • виховання правової культури особистості;
  • формування й розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;
  • формування вучнів потреби до праці як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху
  • сприяння розвитку фізичного, психічного та духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;
  • виховання здатності протидіяти проявам аморальності, правопорушень, бездуховності, антигромадській діяльності.

 

ОЛЕКСАНДРІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

20.09. 2017 року № 228

с.Олександрівка

 

Про стан національно патріотичного

виховання у навчальному закладі

Згідно з Концепцією виховання дітей і учнівської молоді в національній системі освіти одним із основних напрямів роботи є патріотичне виховання, яке передбачає формування у молоді патріотичних почуттів.

У роботі з патріотичного виховання школа керується (наказом

№ 3754/981/538/49 27 жовтня 2009 року (Міністерство України у справах сім'ї молоді та спорту, Міністерства освіти і науки України міністерство оборони України, міністерство культури і туризму України) «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання молоді», Національно-патріотичне виховання в контексті Програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», Методичними рекомендаціями щодо організації патріотичного виховання дітей та учнівської молоді в умовах загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, наказом МОН України № 439 від 07.09.2000 р. Київ «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України»)

8 вересня на нараді при директору, було розглянуто питання щодо патріотичного виховання школярів у І семестрі:

  1. Патріотичне виховання школярів у системі роботи класних керівників та громадськості щодо виконання Концепції національного виховання.
  2. Про заходи, присвячені Дню партизанської слави.
  3. Про заходи, присвячені річниці визволення села, України від німецько-фашистських загарбників.
  4. Про заходи до Дня Збройних Сил України.
  5. Патріотичне виховання школярів у системі роботи класних керівників 1-11 класів.

На засіданні МО класних керівників досвідчені вчителі Сергієнко Л.А, Артеменко О.Г., Паук Т.П., Комарова Л.П. поділилися досвідом та надали молодим колегам методичні рекомендації щодо планування патріотичної роботи у класних колективах із урахуванням усіх напрямків цієї роботи та вікових особливостей учнів.

Запланували у жовтні провести заходи, присвячені Дню українського козацтва для 5-11 класів. Продовжено роботу над проектом «Відгуки минулого» (лідерів учнівського самоврядування, вчителів-пенсіонерів), розпочато роботу над підпроектами : «Мій ідеал громадянина-патріота», «Пишаюся тобою рідний краю» (Руденко О.М.)

Керівником туристсько-краєзнавчого гуртка «Скіф» (Комарова Л.П.) організовано та проведено екскурсії до шкільного музею (5-8 класи). До Дня партизанської слави , Дня Збройних сил України педагогом-організатором Семиволос Н.В. сплановані виховні заходи для учнів 5-9 класів, 10-11кл., 1-4 кл.

У шкільній бібліотеці Сергієнко Л.А. постійно оформляє виставки творчих робіт учнів «Збережемо пам’ять про подвиг», проводить щомісяця усний журнал «Пам’ятні дати календаря», оформляє тематичні виставки літератури. В бібліотеці діє постійно діюча виставка книг до 100-річчя В.Сухомлинського

На підставі вищезазначеного

НАКАЗУЮ:

  1. Заступнику директора школи з виховної роботи Руденко О.М:
    1. Постійно контролювати виконання заходів із національно- патріотичного виховання.
    2. До 22 грудня 2017 року на педраді проаналізувати стан роботи гуртків із національно-патріотичного виховання.
  2. Педагогу-організатору Семиволос Н.В.:
    1. Щоквартально аналізувати роботу волонтерських загонів.
    2. До 22 грудня 2017 року розглянути узагальнену інформацію про стан волонтерської роботи на нараді з класними керівниками.
  3. Постійно сприяти поповненню музейної кімнати «Історія нашої школи» відповідними матеріалами.
  4. Оголосити подяку за належну роботу з патріотичного виховання класним керівникам Комаровій Л.П., Шевцовій Н.В., Артеменко О.Г., Бець О.С., Паук Т.П., Романів О.П., педагогу-організатору Семиволос Н.В., бібліотекарю Сергієнко Л.А.
  5. Класним керівникам 1-11 класів:
    1. Постійно у своїй практичній роботі та плануванні національно - патріотичної роботи враховувати вікові особливості учнів.
  6. Протягом року організовувати екскурсії до пам’ятних місць.
  7. Взяти участь у районному конкурсі «Джура».
  8. Висвітлювати інформацію на сайті школи.
  9. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Руденко О.М.

 

В.о .директора школи М.Кандейкіна

25.10.2017р.

План

заходів щодо увінчання пам’яті захисників України

в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів

на період до 2020 року

з/п

Зміст заходу

Термін виконання

1

Організувати покладання квітів до пам’ятних дошок, пам’ятних місць і поховань загиблих учасників антитерористичної операції, учасників Революції гідності .

Щорічно до 14 жовтня

2

Проводити урочисті лінійки, присвячені Дню захисника України

Щорічно

3

Організувати дослідницько-пошукову діяльність учнів щодо увічнення памяті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції

2015-2020

роки

4

Створити у шкільному музеї куточок Памяті, присвячений захисникам України

2015-2020

навчальний рік

5

Організувати роботу щодо створення шкільної Книги памяті, присвячених героям антитерористичної операції та учасникам Революції гідності

2015 – 2020 роки

6

Проводити уроки памяті, засідання круглих столів, конференції, виховні години, години класних керівників, бесіди, творчі вечори, виставки малюнків та інші тематичні заходи, присвячені увічненню пам’яті захисників, які віддали життя за незалежність України

2015 – 2020 роки

7

Залучати до проведення виховних заходів учасників антитерористичної операції у Донецькій і Луганській областях членів громадських волонтерських організацій, учасників українського визвольного руху, представників місцевих військових комісаріатів та військовослужбовців військових частин

2015 – 2020 роки

8

 як туман… Те сяйво від знамен, 
І спогади терпкі, болючі, давні… 
Підносять ветеранам до рамен 
Розквітлі оберемки цвіту в травні. 
А їм хіба потрібна та яса, 
Коли ще пам'ять кулями розшита?.. 
А їхня юність – чорні небеса, 
І кров’ю розфарбована їх свита… 
У грудях їхніх й досі рветься клич – 
Вогонь терпкий палає нездоланно. 
А їхня доля – то червона ніч, 
То як туман, що підло встелить ранок. 
Чи їм та слава честі не гірчить, 
Коли заниють їх тілесні рани?.. 
А їхнє щастя – то зрадлива мить, 
Про що промовчать сиві ветерани.

21.10.2016р.

Допомога  ветеранам

Учні Олександрівської ЗШ постійно відвідують ветеранів війни. Допомагають ним по господарству  -  то води принести, то двір підмести чи прибрати в будинку або біля двору.

Учні 7 та 9 класу  провідали Денисову Л.Г. і надали їй допомогу у прибиранні будинку. Немічна жінка з радістю зустріла своїх гостей. Вона  розповіла учням історію свого життя, про страшні лихоліття війни та про складні роки відбудови.

Восьмикласники провідали та надали  шефську допомогу Медведєву О.С. Учні із зацікавленням слухали розповідь ветерана, задавали запитання.

         

 

10.10.2016р.

 

Акція «Обеліск»

Традиційною стала для  школярів  акція «Обеліск».  Підростаюче покоління повинне пам’ятати про той священний подвиг, який здійснили  для кожного з нас солдати. Безсмертний вчинок кожного з них, має стати прикладом для нащадків.  Тому, віддаючи шану, учні 5 та 7 класів  організували прибирання біля  пам’ятника воїнам-визволителям, що на території села.  Вихованці вирвали суху траву та квіти, позамітали опале листя, поприбирали сміття в парку біля пам’ятника. 

    

 

Список ветеранів Великої Вітчизняної війни с.Олександрівка

Медвєдєв Олександр Сергійович

 

С.Олександрівка, вул. Гагаріна 8

Ніколенко Т.Б.

Старостенко М.Ю.

Тесленко О.А

Руденко А., Лисенко А.,

Синьо губ Н., Шевченко С., Смоляр О., Кульбій Д.

ФГ «Олександрівське» Муленко М.І.

Денісова

Лариса Трохимівна

 

 

С.Олександрівка, вул. Зелена 82

Ніколенко Т.Б.

Старостенко М.Ю.

Тесленко О.А.

Руденко А., Лисенко А.,

Синьо губ Н., Шевченко С., Смоляр О., Кульбій Д.

ФГ «Олександрівське» Муленко М.І.

 

  ПАМ'ЯТЬ

  І живуть у пам’яті народу
  Його вірні дочки і сини,
  Ті, що не вернулися з походів
  Грізної, великої війни.

  Їх життя, їх помисли високі,
  Котрим не судилось розцвісти,
  Закликають мир ясний і спокій,
  Як зіницю ока, берегти.
                     В. Симоненко

 

Волонтерський загін Олександрівської ЗШ І-ІІІ ступенів не залишає без уваги ветеранів війни та одиноких жителів села. Цього року зима неабияк порадувала нас снігом. Тому  волонтери мали допомогти  односельцям. Завітали вони до осель Лобунської А.П., Денисової Л.Г.,  Медведєва О.С, Жежері В.П.,  за що вони були дуже вдячні.

 

  

У Кіровоградській області з липня 2010 року реалізується акція «Зірка пам`яті», в основі якої - забезпечення належною увагою ветеранів Великої Вітчизняної війни з боку п’яти сфер суспільного життя, п’яти променів зірки: представників місцевої влади, освітніх та медичних закладів, місцевого бізнесу, соціальних робітників.

Учні нашої школи  активно брали участь в акції, а також  долучилися до проекту "Ветеран on-line”, започаткованого для налагодження спілкування між поколіннями, організації молодіжного інтернет-руху, формування бази даних ветеранських спогадів.

Як відомо, учнівська та студентська молодь є найбільш масовим користувачем Інтернету, соціальних мереж, й більшість з них є нащадками тих, хто захищав нашу Вітчизну у роки Великої Вітчизняної війни. Тож учні школи  створювали бази даних відео- та фотодокументів, іншої інформації про ветеранів, допомагали ветеранам розмістити фронтові фото, відео та аудіоматеріали, документи та власні спогади у соціальних мережах, і таким чином зберегти історичну правду про події останньої світової війни.

8  травня 2013 року  учні школи пройшли урочистою ходою вулицями села Олександрівка зі Свічею пам'яті. 9 травня відбувся урочистий мітинг, присвячений 68-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У проведенні урочистостей активну участь взяли учні та вчителі Олександрівської загальноосвітньої школи.

 

Картинки по запросу картинка ветеран-онлайн

  

ДАВНО ВЖЕ МИНУЛА ВІЙНА,
ПРОЙШЛИ ДЕСЯТКИ ЛІТ..
І В ЦЕНТРІ НАШОГО СЕЛА
СОЛДАТАМ ПАМ’ЯТНИК СТОЇТЬ.
І БУДЕ ВІН СТОЯТИ ТАМ
ДЛЯ МЕРТВИХ І ЖИВИХ,
ЩОБ НЕ ЗАБУЛИ МИ ПРО ТЕ,
ХТО В БРАТСЬКИХ ЦИХ МОГИЛАХ СПИТЬ.

 

8 травня в Україні відтепер разом з усією Європою відзначається День пам'яті і примирення. 
 
     8 травня в Україні відтепер разом з усією Європою відзначається День пам'яті і примирення. Ця нова пам'ятна дата, відповідно до Указу Президента України, встановлюється для вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих. Вшановувати у цей день будуть воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни.
     До днів Пам’яті та примирення 8-9 травня 2015 року вихованці школи долучилися до проекту "Маки пам'яті", приуроченого 70-ій річниці перемоги над нацизмом, і виготовили  більше 200 символічних квіток МИРУ.
     Учні впорядкували пам’ятник захисників України у роки Другої світової війни та місце поховань воїнів Збройних Сил України в сільському парку, насадили алею Слави біля школи.
8 травня провели урочисту лінійку "1939 - 1945. Пам'ятаємо! Перемагаємо!" з ушанування пам'яті загиблих воїнів Другої світової війни й учасників АТО хвилиною мовчання. Цього дня учні подивилися документальний фільм про "кіборгів" Донецького аеропорту 
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024