Вівторок, 19.02.2019, 07:03
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 114

Новини

Головна » Файли » Інформація для батьків

Відкриття шкільного літературного музею
29.01.2018, 16:39

       В школі відбулося відкриття літературного музею «Світ літератури». Вчитель Глущенко Н.В. розповіла дітям і вчителям про ідею створення такого музею в Олександрівській школі:

- Ідея створення літературного музею «Світ літератури» виникла з метою показати взаємозв’язок музею зі шкільною освітою; звернути увагу на основні аспекти, завдання, особливості діяльності шкільного музею як однієї з додаткових форм навчання зарубіжної літератури в сучасних умовах.       Наш літературний музей спрямований на збереження історико-культурної спадщини, дослідження памяток літератури, популяризацію творчості зарубіжних письменників, разом з тим проводить значну науково-просвітницьку, експозиційну роботу.

Музейна робота передбачає широкі контакти з громадськістю. Поряд з традиційними формами музейної комунікації, в умовах інформаційно-технологічного розвитку з’являються сучасні способи взаємодії – віртуальні музеї.

Шкільний літературний музей як одна з форм додаткової освіти є одним із найефективніших засобів виховання учнів. Знайомство з письменниками світу,їх літературною спадщиною сприяє підвищенню рівня інтелекту, розвитку інтересів та здібностей. Його діяльність розвиває співтворчість, активність, самодіяльність учнів у процесі збору, дослідження, обробки, оформлення й пропаганди матеріалів – джерел з історії країн, біографічних даних, цікавих фактів з життя письменників, що має виховну й науково-пізнавальну цінність. Отже, наш літературний музей – засіб творчої самореалізації, що ініціює особистісно зорієнтоване виховання й освіту та є маленьким дослідницьким центром зі збереження, відродження і розвитку культурно-історичних традицій, дотичний до діалогу поколінь і культур, формуванню музейного фонду . Наявність такого музею сприяє залученню дітей до науково-дослідницької, краєзнавчої роботи, вихованню в них позитивного ставлення до історико-культурного спадку світу, формуванню духовних цінностей.

Шкільний літературний музей має низку особливостей.

Перша – це його навчально-виховне значення. Будучи результатом колективної праці учнів і педагогів, музей своєю діяльністю сприяє поліпшенню навчально-виховної роботи школи. У ньому все призначено для учнів та зроблено переважно з ними.

Друга – сама організація музею є однією з форм прояву самостійності й ініціативи учнів. Створений музей став науково-творчою лабораторією, яка веде учнів шляхом наближення до дослідницької діяльності.

Третя – шкільний музей не лише сховище цінних документальних матеріалів, пам’яток літератури та культури, реліквій минулого і цінностей наших днів, а й місце науково-педагогічної роботи над зібраним матеріалом, створення на його основі дидактичних посібників із зарубіжної літератури.

Головними аспектами музейного виховання в школі є:

- використання освітнього аспекту шкільного літературного музею для формування в дітей та підлітків активної життєвої позиції;

- формування гордості за свою країну;

- утвердження толерантного світогляду, сприйнятливості до культурного плюралізму, шанобливого ставлення до інших культур, літератур і традицій;

- популяризація літературного музею за допомогою навчальних екскурсій.

Формування й розвиток дослідницьких здібностей учнів можливе за таких умов:

- діяльність має не репродуктивний, а творчий характер;

- вона відповідає принципам розвивального навчання, орієнтуючись на ті здібності, які формуються під впливом такого навчання;

- діяльність має бути позитивно вмотивована, а учень відчувати задоволення явід неї;

- учень чітко розуміє недоліки у своїй діяльності, недопрацювання; бачить результати виконаних завдань; усвідомлює своє просування на кожному етапі; оцінює успіхи й досягнення.

Основні завдання шкільного літературного музею «Світ літератури»:

- ознайомлення учнів з літературою народів світу;

- отримання знань про життя і творчість письменників, їх творчість, ознайомлення з новинами літературного процесу, прочитання та обговорення творів сучасних авторів;

- знайомство з літературною спадщиною письменників рідного краю;

- набуття знань, навичок і вмінь щодо роботи з різноманітними джерелами;

- навчання створенню бук трейлерів;

- написання та популяризація власних літературних творів .

     Наталія Василівна презентувала учням і педагогам віртуальний музей літератури, зазначила, що підготувала для дітей цікаві віртуальні мандрівки музеями Ш. Перро, Стендаля, сучасні онлайн ігри, інформації про зарубіжних письменників, ювілярів 2018 року. Помандрувати сторінками віртуального музею всі бажаючі можуть за посиланням:

 

https://nathlushch.blogspot.com/p/blog-page.html.

 

Категорія: Інформація для батьків | Додав: natali-37
Переглядів: 83 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/2
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2019