Четвер, 02.05.2024, 06:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116

Новини

Головна » Файли » Виховна робота » Світлиця

Свято хустки в школі
27.01.2014, 11:46

      

     24 січня в  школі відбувся День української хустки.

     У святі прийняли участь учні з 1 по 11 класу, діти принесли до школи близько сотні  хусток. "Хустино, хустино, чи біла, чи синя - мені ти миліша усяких обнов. Хустино, хустино, як ласка родинна, як вірності пісня про щиру любов", - словами поета - пісняра Вадима Кищенка відкрили свято...

     Хустка - візитна картка її власника, яка передавалась з роду в рід, як реліквія, як пам'ять роду. Хустка -  це і оберіг, і прекрасний подарунок. 

     Тарас Шевченко у поемі «Хустина» писав: «Ой хустино, хустиночко! Мережана, шита». Тарас Григорович описав козацький звичай: якщо козака хоронили з почестями, то тіло його клали в домовину, накриваючи червоною китайкою, а сідло коня накривали хустиною: «Ведуть коня вороного, розбиті копита…А на ньому сіделечко хустиною вкрите»

      В шкільній Світлиці зібрана колекція українських хусток, які носили жінки в нашому регіоні. Хустка на спеченій хлібині, на дитячій колисці… Хустка – це і вузлик з вечерею для хрещених батьків й подарунок нареченому, як у пісні співається: «Два рушники –  старостам, третій – молодому, і ще йому подарую хусточку шовкову…»

     Коли говоримо про хустку, неодмінно згадуємо матерів, бабусь. Згадуємо які і як носили вони хустки: біленькі у свята, картаті – вдома, квітчасті – до церкви чи на весілля. 

     На свято завітали батьки учнів 11 класу. Разом з дітьми вони завітали до Світлиці, оглянули колекцію хусток, які є в шкільному музеї. Мама учениці 11 класу Бабич Тетяни зазначила, що в їхній сім’ї зберігається бабусина хустка , яка є сімейною реліквією.

     Діти та гості розглядали хустки, згадували свої історії.

–                Сьогодні  все частіше  звучать слова: жінка, матір, хустка,– говорить директор школи Глущенко Наталія Василівна. – Це створює затишок, торкається найпотаємніших струн душі…

     Наталія Василівна передала до колекції , зібраної в Світлиці, 5 хусток  своєї мами.

     Найповажніша в шкільному музеї хустка, якій 100 років!Вона пережила не одне покоління! Кажуть, якщо до неї доторкнутися, то найзаповітніше бажання обов’язково здійсниться. Головне – повірити!

     На закінчення свята учні здійснили фотосесію з хутсками, які принесли з дому. Найактивнішими були учні 11 класу, вони й стали переможцями конкурсу української хустки!


Категорія: Світлиця | Додав: natali-37
Переглядів: 961 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/3
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024