П`ятниця, 26.04.2024, 00:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116

Новини

Головна » Файли » Інформація для учнів

У категорії матеріалів: 206
Показано матеріалів: 191-200
Сторінки: « 1 2 ... 18 19 20 21 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам
29.08.2013
Інформація для учнів
2 вересня 2013 року в школі  відбудеться всеукраїнський Шевченківський урок, який транслюватиметься в ефірі Першого національного каналу. 

 

Глава держави підтримав ініціативу Міністерства освіти і науки та Благодійного фонду «Велика родина» щодо проведення Всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку і підписав розпорядження «Про проведення всеукраїнського телевізійного Шевченківського уроку».

 

Всеукраїнський телевізійний Шевченківський урок проводиться для учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів країни. Урок організовується до 200-річного ювілею від дня його народження Тараса Шевченка, який відзначатиметься у 2014 році.

 

Під час заняття використовуватимуться архівні документи, відеосюжети, ілюстративні матеріали про життя та творчість Кобзаря.

Інформація для учнів | Переглядів: 402 | Додав: Administrator

29.07.2013
Інформація для учнів
Цей наказ написав великий і мудрий педагог В.О.Сухомлинський

1. Батько й мати дали тобі життя для твого щастя. Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждань.

2. Все, що тобі дають батько й мати – це їхня праця, піт, втома. Умій поважати працю батьків.

3. Найбільше щастя для матері й батька – твоя працьовитість, любов до науки, повага до старших. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною – це велике горе для твоїх батьків.

4. Любити батьків – означає приносити в дім мир і спокій.

5. Твоя сім’я – це не тільки батько і мати, це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. Запитуй батька і матері дозволу на те, чого без них робити не можна, або ж безтактно.

6. Справжня свобода сина й дочки – бути слухняними дітьми.

7. Три нещастя є в людини: смерть, старість і лихі діти, говорить українська мудрість. Старість – невідворотна, смерть – невмолима, перед цими нещастями ніхто не зачинить двері свого жому. А від лихих дітей дім можна зберегти, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків ваших, а й від вас самих.

8. Бути хорошими дітьми означає – не допустити, щоб старість батька й матері була отруєна твоїми поганими вчинками. Вмій віддячувати батькам.

9. Близько приймай до серця найважчі душевні муки батька й матері. Їхня хвороба – твоє горе, їхні невдачі, неприємності на роботі – твоя біда.

10. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Бережи здоров’я батьків. Пам’ятай, що ранню старість і хвороби твоїм батькам приносить не тільки праця, втома і хвороби, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі.

11. Найбільше вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи доньки. Будьте ж чуйними й гідними своїх батьків!

Інформація для учнів | Переглядів: 576 | Додав: Administrator

29.07.2013
Інформація для учнів

Комплекс вправ для очей
для профілактики комп’ютерного 
зорового синдрому


Наказ Міністерства охорони здоров’я України 
та Міністерства освіти і науки України від 09.03.2004р. №121/185

Примiршiй перелiк вправ для зняття зорової втоми, що виконується вдома


1. Мiцно заплющити очi на 3-5 секунд, потiм розплющити їх на 3-5 секунд, повторити 6-8 разiв. Вправа знiмає втому, змiцнює м’язи повiк, сприяє полiпшенню кровопостачання, розслабленню м’язiв ока.
2. Швидко моргати протягом 1-2 хвилин. Вправа сприяє полiпшенню кровообiгу.
3. Дивитись у далину прямо перед собою 2-3 секунди. Поставити палець правої руки по середнiй лiнiї обличчя навпроти перенiсся на вiдстанi 25-30см вiд очей. Перевести погляд на кiнець пальця i дивитись на нього двома очима 3-5 секунд. Опустити руку. Повторити 10-12 разiв. Вправа знiмає втому акомодацiйного м’яза, полегшує зорову роботу на близькiй вiдстанi.
4. Закрити повiки. Проводити масаж їх з допомогою рухiв по колу пальцями протягом 1 хвилини. Вправа знiмає спазм м’язiв очей i полiпшує кровопостачання.
5. Поставити палець правої руки по середнiй лiнiї обличчя на вiдстанi 25-30см вiд очей. Дивитись двома очима на кiнець пальця 3-5 секунд. Закрити долонею лiвої руки лiве око на 3-5 секунд. Забрати долоню, дивитись двома очима на кiнець пальця 3-5 секунд. Потiм аналогiчна вправа виконується при фiксацiї пальця лiвої руки з прикриттям правого ока. Повторити 5-6 разiв. Вправа сприяє роботi обох очей.
6. Голова нерухома. Вiдвести напiвзiгнуту праву руку в бiк. Повiльно переміщувати палець справа налiво i злiва направо, стежити очима за пальцем. Повторити 10-12 разiв. Вправа змiцнює м’язи ока горизонтальної дiї i удосконалює їх координацiю.
7. Одночасно трьома пальцями лiвої руки легко натиснути на верхню повiку лiвого ока i трьома пальцями правої руки легко натиснути на верхню повiку правого ока. Через 1-2 секунди зняти пальцi з повiки. Повторити 3-4 рази. Вправа полiпшує циркуляцiю внутрішньоочної рідини.
8. Дивитись у далину перед собою 2-3 сек. Потiм перевести погляд на кiнчик носа на 3-5 сек. Повторити 6-8 разiв. Вправа розвиває здатнiсть утримувати погляд на близькiй вiдстанi.
9. Голова нерухома. Пiдняти напiвзiгнуту праву руку вгору. Повiльно перемiщувати палець згори вниз i стежити за ним очима.
Повторити 10-12 разiв. Вправа змiцнює м’язи очей вертикальної дiї i вдосконалює їх координацiю.
10. Голова нерухома. Витягнути напiвзiгнуту руку вперед i вправо. Виконати рукою на вiдстанi 40-50 см вiд ока повiльнi руки по колу за годинниковою стрiлкою і стежити при цьому очима за кiнцем пальця. Виконати цю вправу лiвою рукою, здiйснюючи рухи по колу проти годинникової стрiлки. Повторити 3-6 разiв. Вправа розвиває координацiю рухiв очей i сприяє змiцненню вестибулярного апарату.
11. Голова нерухома. Пiдняти очi вгору, опустити вниз. Повернути очi в правий бiк, потiм в лiвий. Повторити 6-8 разiв. Вправа удосконалює складнi руки очей.
12. Голова нерухома. Пiдняти очi вгору. Зробити ними рухи по колу за годинниковою стрiлкою, проти годинникової стрiлки. Повторити 3-6 разiв. Вправа сприяє розвитку складних рухiв очей i пiдвищує стiйкiсть вестибулярних реакцiй.
13. Голова нерухома. Пiдняти очi вгору, опустити вниз. Повернути очi вправо, потiм влiво. Повторити 6-8 разiв. Вправа розвиває здатнiсть очних м’язiв до статичної напруги.
14. Ноги поставити на ширину плечей. Голову опустити, подивитись на носок лiвої ноги (зафiксувати точку). Пiдняти голову, подивитись у правий верхнiй куток кiмнати. Опустити голову, подивитись на носок правої ноги. Пiдняти голову, подивитись у верхнiй лiвий куток кiмнати. Повторити 3-6 разiв. Вправа сприяє полiпшенню координацiї рухiв очей i голови.
15. Витягнути руки вперед на ширину плечей на рiвнi очей. Подивитись у правий верхнiй куток кiмнати. Перевести погляд на кiнцi пальцiв лiвої руки. Подивитись у верхнiй лiвий куток кiмнати. Перевести погляд на кiнцi пальців правої руки. Повторити 6-4 рази. Вправа розвиває складнi координацiйнi рухи очей.
16. Стати перед вiкном. На вiдстанi 25 см на рiвнi очей на вiкнi прикрiпити мiтку (дiаметр 2-3 мм). По черзi фiксувати то мiтку, то який-небудь об’єкт за вiкном, який мiститься на рiвнi мiтки на вiддалi не менше 1 м. Першi 3 днi вправу продовжувати 3 хвилини, потiм 3 днi — 5 хвилин i 7 хвилин кожний наступний день. Вправа розвиває здатнiсть оцiнювати вiдстань i координує роботу внутрiшнiх і зовнiшнiх м’язiв ока.

Примiтка. Вправи 1, 2, 4, 7, 8, 10, 12, 13 виконують сидячи, а вправи 3, 5, 6, 9, 11, 14, 15, 16 — стоячи. Якщо хворому призначено носити окуляри постiйно, то всi вправи, за винятком 4 i 7, виконують в окулярах.


Інформація для учнів | Переглядів: 419 | Додав: Administrator

29.05.2013
Інформація для учнів


ЯК ПОМИРИТИСЯ ПІСЛЯ СВАРКИ

Якщо ти відносишся до категорії людей, які повільно відходять від емоціональних потрясінь, то найкраща тактика –  взяти невеличкий тайм-аут. Проведи деякий час наодинці з самим собою і обдумай деякі питання. Хто правий? Чия позиція справедлива? Чи варто було взагалі через це сваритися? Наскільки це важливо, принципово? Що ти міг зробити?

Коли ти зможеш тверезо оцінювати ситуацію та причини сварки і захочеш помиритися зі своїм другом, то просто підійди до нього та запропонуй  поговорити. Керуйся фактами, а не емоціями.

Дуже важливо, щоб кожна сторона мала змогу висловити свою думку з цього приводу, і ні в якому разі не перебивай співрозмовника. Будьте чесними.Вислухайте один одного, проясніть ситуацію та помиріться, ви ж не чужі один одному люди!

Якщо ви відносишся до категорії людей, які швидко спалахують і також швидко заспокоюються, то найкраща тактика для тебе – це ставитися до сварок з почуттям гумору. Посварились, помирились. Не бійся робити перший крок для примирення, не бійся жартувати.Можеш згадати, якийсь кумедний випадок з ваших стосунків.

Як відомо, вміння сміятися над собою виручало людей ще й не у таких ситуаціях. Не сприймай сварки надто серйозно, і тоді вони дійсно перестануть бути серйозними. Для тебе, як для людини яка швидко заспокоюється найважливіше – не втрачати контакт з другом.

Інформація для учнів | Переглядів: 501 | Додав: Administrator

29.05.2013
Інформація для учнів


Шість засобів сподобатися оточуючим

(правила від Дейла Карнегі)

1. Щиро цікався іншими людьми. Альфред Адлер, знаменитий віденський психолог, написав книжку «Що повинно означати для вас життя», в якій говорить: «Індивідуум, який не виявляє цікавості до своїх побратимів – людей, переживає найбільші труднощі в житті і заподіює найбільшу несправедливість іншим».

2. Усміхайся. Вчинки красномовніші за слова, а усмішка говорить: «Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити». Просто зустрічай людей з радістю, якщо хочеш, щоб вони раділи зустрічі  з тобою.

3. Якнайчастіше звертайся до людини на ім’я. Є проста істина: для людини звук її імені є найсолодшим і найважливішим звуком людської мови. Більше того, люди так пишаються своїми іменами, що прагнуть їх увічнити будь-якою ціною.

4. Будь хорошим слухачем, заохочуй розповідати про себе. Постарайся бути уважним слухачем, цікався іншою людиною і вона відповість тобі тим самим. Щоб бути цікавим, треба бути зацікавленим. Запам’ятай це, і успіх у спілкуванні тобі гарантований.

5. Веди розмову в колі інтересів твого співрозмовника. Ти напевно й сам нерідко помічав, що найбільш приємно розмовляти з людиною, яка розділяє твої інтереси. Дуже легко спілкуватися з особистістю, з якою ти маєш багато спільного. Тому знайди тему цікаву і для твого співрозмовника і для тебе, я впевнена, тобі  буде легко це зробити.

6. Намагайся говорити щирі компліменти. Майже кожний вважає себе значною людиною і притому дуже значною. Тому найпевніший шлях до серця людини – це дати їй у тонкій формі зрозуміти, що ти визнаєш її значущість у її маленькому світі, і визнаєш це щиро.

Інформація для учнів | Переглядів: 2246 | Додав: Administrator

23.05.2013
Інформація для учнів

Привіт, друже!

     Чи знаєш ти, як захистити себе і своїх друзів? Чого ти можеш вимагати від директора школи, вчителів і батьків? За що несеш відповідальність перед Законом?

     Ознайомся з цією пам’яткою, дізнайся про свої права і обов’язки вже сьогодні!

     Від самого народження ти маєш право:

· на життя, ніхто не може позбавити тебе життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань;

· на охорону здоров’я, ти можеш звернутися за безплатною кваліфікованою правовою медичною допомогою до закладів охорони здоров’я;

· на свободу та особисту недоторканість, тебе ніхто не може заарештувати або тримати під вартою інакше як за рішенням суду. Однак, якщо тобі вже виповнилося 14 років і має місце тяжкий злочин, відносно тебе може застосовуватися тримання під вартою як тимчасовий запобіжний захід. Якщо протягом 3 діб з моменту затримання тобі не вручено рішення суду про тримання під вартою, тебе повинні негайно звільнити;

· на освіту, ти маєш право безкоштовно отримувати освіту у дошкільному, загальноосвітньому, професійно-технічному, вищих навчальних закладах державної і комунальної форм власності, а також на отримання державної стипендії;

· на майно, яке тобі придбали батьки для навчання, виховання (одяг, іграшки, книги, музичні інструменти, спортивне обладнання тощо), є твоєю власністю. Якщо тобі від 10 до 14 років, належним тобі майном управляють батьки. Якщо тобі від 14 до 18 років, ти маєш право вчиняти будь-які угоди, навіть купівлі-продажу транспортного засобу і нерухомого майна, але за письмовою нотаріально посвідченою згодою батьків або з дозволу органу опіки і піклування;

· на працю, якщо тобі вже виповнилось 14 років, ти за згодою одного з батьків можеш працювати у вільний від навчання час (наприклад на канікулах), але лише після попереднього медичного огляду. Якщо тобі вже виповнилось 15 років та коли ти маєш згоду одного із батьків, тебе також можуть прийняти на роботу. Самостійно ти можеш влаштуватись на роботу, якщо тобі уже виповнилось 16 років. Ти маєш право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом;

· на відпочинок, ти маєш можливість у вільний від навчання або роботи (якщо ти вже працюєш) час відпочивати, тобто займатись своїми улюбленими справами (грати в футбол, ходити в кіно). Якщо ти вже працюєш, тобі повинна бути надана щорічна відпустка в літній час або за твоїм бажанням у будь-яку іншу пору року;

· на повагу до своєї гідності та захист від усіх форм насильства

 будь-яка людина, ким би вона не була (одним із твоїх батьків, однолітків, вчителів, сусідів) не має права поводитись з тобою жорстоко, принижувати твою гідність, експлуатувати, включаючи сексуальні зловживання, втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин; використання для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.

Інформація для учнів | Переглядів: 455 | Додав: Administrator

23.05.2013
Інформація для учнів


         Шкільна газета  активно висвітлює   роботу закладу, випускає блискавки, інформацію про участь учнів в житті школи та районних  заходах, конкурсах, змаганнях.

     Також ми прагнемо допомогти учням у їх духовному та  інтелектуальному самовдосконаленні, висвітлюючи  найактуальніші питання сьогодення:   

- внутрішньо шкільні питання;

 - висвітлення шкільних рейдів ;

 - актуальні питання;    

 - стаття "Шкільна форма ",

 - святкові інтерв'ю вчителів;

  - шкільні свята;

  - інформування щодо прийдешніх свят;

- заклики до здорового способу життя.

       В редакцію приймаються оголошення, привітання однокласників чи вчителів з Днем народження.

Були оголошені два конкурси, які триватимуть майже до кінця року – це "Краща шкільна ділянка" та конкурс "Кращий клас».

     Увага, учні!

Від кожного класу до редакції газети  приймається  принаймні один учень. Кореспонденти,

що беруть активну участь у створенні щомісячного видання ,не лише вдосконалюють

свої навички у питаннях журналістики та кореспонденції, а й неодмінно приносять своєму

класу бали, які необхідні для перемоги у конкурсі на кращий класний колектив.

Інформація для учнів | Переглядів: 402 | Додав: Administrator

29.04.2013
Інформація для учнів



Поради В.Сухомлинського дітям

Десять «НЕ МОЖНА»


- Наодинці з собою робити все не так, як ти робив би на очах у людей.

- Лінуватися, бути ледарем, неробою.

- Видавати за доблесть і заслуги те, що є твоїм обов’язком.

- Вимагати від батьків те, що ти не заслужив працею.

- Бути жадібним, корисливим, негостинним.

- Гребувати простою працею своїх батьків.

- Глумитися зі старості.

- Давати «порожні обіцянки», не дотримуватись слова.

- Догоджати тим, хто сильніший від тебе.

Інформація для учнів | Переглядів: 2757 | Додав: Administrator

25.02.2013
Інформація для учнів

ПАМ'ЯТКА

для школярів

Шановні діти !

Додержання нижче зазначених порад та рекомендацій надасть Вам можливість уберегтися від біди.

Ø  Якщо ти опинився вдома без батьків, нікому чужому або малознайомому не відчиняй двері.

 

Ø  На питання чужих людей, чи є тато, мама, краще відповісти, що батьки зараз відпочивають вдома.

 

Ø  На телефонні дзвінки із запитаннями, чи є, та коли повернуться батьки з роботи, потрібно відповідати, що вони зайняті, та запитати, кому та куди їм потрібно зателефонувати.

Ø  Не запрошуй додому малознайомих хлопчиків та дівчаток.

Ø  Не вихваляйся перед оточуючими про те, які є у вашій квартирі дорогі речі.

Ø  Дуже правильно роблять діти, які знайомлять батьків зі своїми друзям.

Інформація для учнів | Переглядів: 724 | Додав: Administrator

06.02.2013
Інформація для учнів
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ УЧНІВ:

Міжнародний математичний конкурс КЕНГУРУ
http://www.kangaroo.com.ua/
«Колосок». Всеукраїнський інтерактивний природничий конкурс для учнів 2-10 класів 
http://www.kolosok.lviv.ua/
Мала академія наук України
http://man.gov.ua/
Вікіпедія
http://ru.wikipedia.org/wiki 
Сайт, присвячений безпеці дітей в Інтернеті
http://onlandia.org.ua/ukr/default.aspx
Безпека для малих та дорослих
http://www.babybezpeka.org.ua/
Каталог дитячих ресурсів
http://www.kinder.ru/
Інформація для учнів | Переглядів: 412 | Додав: Administrator

Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024