Субота, 04.05.2024, 13:12
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116

Новини

Головна » Файли » Шкільна бібліотека

Форми роботи шкільної бібліотеки з формування компетентного читача
16.08.2012, 11:36

                                                                                                                                                     

У бібліотеці добре організо­вано довідково-бібліографічний апарат, який включає всю си­стему каталогів і картотек, фонд довідкових та бібліографічних видань. Основою довідково-бі­бліографічного апарату бібліоте­ки є алфавітний, систематичний каталоги та систематична карто­тека статей, також спеціалізовані тематичні картотеки на найбільш актуальні теми.

Привернути увагу учнів до книги, розширити та поглибити знання допомагають книжкові виставки. Постійно діючі виставки: «Край мій – це серця рідна пристань»,»Що не сторінка – то новинка», «Веселковий світ знань», « В гості до казкових героїв», Книжкові виставки до знаменних та пам’ятних дат.

      Щорічно проходить Всеукраїнська акція "Живи, книго!”. Акція «Живи, книго!» проводиться з метою широкого залучення учнів і вчителів до роботи з виховання та бережливого ставлення до книги, поваги до праці людей, які її створили, відповідальності за правильне і раціональне використання підручників, створення, оновлення та збереження фонду шкільної бібліотеки.

На допомогу учням діє «Куточок читача», де вміщено «Правила користування бібліотекою» та пам’ятки: «Як вибрати книгу для читання», «Як працювати з підручником», «Як написати реферат».

Збереження фонду

Розроблено єдині вимоги щодо використання та збереження підручників. Ці єдині вимоги вклеюються в щоденники учнів:

Одержавши підручники у бібліотеці, продивись їх. При виявлені пошкоджень повідом бібліотекаря.

 Обгорни підручники, зроби закладки.

 Перш ніж працювати з книгами, помий руки.

 Не роби поміток у книзі ручкою чи олівцем.

 Зберігай підручники у спеціально відведеному для них місці.

Загубив чи пошкодив підручник – поверни до бібліотеки такий самий або заміни іншим, рівноцінним за змістом і вартістю.

Бібліотекар та члени учнівського самоврядування  регулярно проводять рейди перевірки стану підручників.

У бібліотеці створено банк методичних матеріалів, завдяки яким будується вся діяльність бібліотеки. Створені  бібліодайджести  "Індивідуальна робота з читачами”, "Обдарована дитина”, « Портфоліо бібліотекаря.  Методичні рекомендації», «Бібліотека й інноваційні технології», «Інформаційно-комунікативні технології шкільної бібліотеки» , «Проектна діяльність шкільної бібліотеки. Методичні рекомендації», посібник з інформаційної культури та культури читання  «Заповіді компетентного читача».

В бібліотеці  ведеться робота для педагогічної уваги, слабо читаючих та невстигаючих. Цим читачам необхідно приділяти особливу увагу та постійно тримати їх на контролі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Шкільна бібліотека | Додав: natali-37
Переглядів: 1035 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024