Понеділок, 29.04.2024, 12:24
Вітаю Вас Гість | RSS

Олександрівська ЗШ І-ІІІ ступенів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 116

Новини

Головна » Файли » Виховна робота » Витяг із річного плану роботи

Аналіз виховної роботи школи за 2011-2012 навчальний рік
30.08.2012, 18:32

Аналіз

виховної роботи

Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

за 2011-2012 навчальний рік 

       Виконуючи  завдання  і  реалізуючи основні принципи виховної роботи, виховна робота школи орієнтуються  на  нормативно – правову базу з питань  виховної роботи, а  саме Закони України «Про освіту”, «Про загальну середню освіту”, «Про охорону дитинства”, «Концепцію виховання дітей та молоді”, «Концепцію громадянського виховання”, «Національну доктрину розвитку освіти”, «Конвенцію про права дитини”,  «Декларацію прав дитини”  та нормативно – правові акти, документи  Міністерства освіти і науки України, органів місцевого самоврядування.

    У минулому навчальному році школа працювала над виховною проблемою «Становлення та розвиток особистості учня на основі національних і загальнолюдських цінностей». Виховна робота була спланована та спрямована на досягнення головної мети – формування та розвиток соціально-зрілої, творчої особистості – громадянина України.

      Виконання завдань і реалізація основних принципів виховної роботи протягом навчального року здійснювалися за основними напрямками:

національно-громадянське виховання;

екологічне виховання та формування здорового способу життя;

морально-правове виховання;

художньо-естетичне виховання;

родинно-сімейне виховання;

патріотичне виховання.

             В основу діяльності школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру  навчання.

           Виховна робота школи була спрямована на вирішення таких завдань:

 • створення умов для розумового, духовного, морального, фізичного розвитку учнів;

 • турбота про здоров'я учнів, пропаганда здорового способу життя;

 • естетичне, екологічне та трудове виховання як одна з складових підготовки  

    учнів до дорослого життя;

 • психолого-педагогічна служба з педагогами, учнями, батьками;

 • виховання громадсько-патріотичних якостей завдяки продовженню краєзнавчої роботи.

        Над реалізацією мети  і завдань виховної роботи в школі  в 2011-2012 навчальному році  працювало 4 класови  1-4 класів, 7 класних керівників 5-11 класів,   педагог-організатор, психолог, заступник директора з ВР.

                              Національно-громадянське виховання

 Національно-громадянське виховання у 2011-2012  навчальному році реалізовувалося через проведення таких заходів як Шевченківські дні, години спілкування та виховні години за темами: «Вивчаємо Конституцію України» (9-10 класи), «Ми діти твої, Україно!» (4-5 класи), «Ми – Українці» (1-3 класи); позакласні заходи: виготовлення стіннівок  до Дня Соборності  "Діти єднають Україну” (5-10 класи); конкурс малюнку «Козацькому роду нема переводу»;

      Не обійшли ми своєю увагою і  урочисті заходи, присвячені ювілейним датам відомих  видатних діячів Олександрійського район:  льотчика-космонавта з м. Олександрія О. Попова. Були проведені бесіди, виховні години, підготовлені презентації.

      Одним з аспектів національно-громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту у 2011-2012 н.р. здійснювалась через проведення різноманітних екскурсій: м.Кременчук,  м.Черкаси,  м.Кіровоград,  с.Озера, с.Дівоче Поле.

Екологічне виховання

та формування здорового способу життя

        У рамках екологічного виховання у 2011-2012 н.р. відбулись трудові екологічні десанти з покращання та благоустрою прилеглої до школи території,  місячники з благоустрою. У квітні  2012 року в рамках акції «Мільйон чорнобривців» на шкільних клумбах  було висаджено  чорнобривці. Треба відмітити, що найбільш активно протягом року  працювали  учні:

11 класу (класний  керівник Кривенець Л.М)

8 класу (класний керівник Артеменко О.Г.);

 7 класу (Палярус О.В) . Вони самостійно висаджували та поливали квіти, пололи бур’яни.

           Плідно працювали учні школи , приводячи до ладу ділянку у сільському  парку. Попрацювали на парківській ділянці і вчителі школи, і техперсонал. Минула весна була багата на суботники. Тому наші учні внесли свою долю  в прибирання пришкільної території , і сільського парку, і  Братської могили,

      Відбулися класні години за темами «Екологічні проблеми сучасного людства», «Червона книга Землі». Як і кожного року учні взяли участь у районному  конкурсі-акції «Збережемо первоцвіти»,

             Формування основ здорового способу життя здійснювалося через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань, акції «Молодь проти наркоманії і СНІДу», тижня «Молодь обирає здоровий спосіб життя» у рамках яких відбулися тематичні бесіди, конкурс плакатів, спортивні змагання «Веселі старти». Традиційно пройшли Дні здоров’я у вересні та травні  минулого навчального року. Також традиційно проводилися різні шкільні та районні змагання.

       Районні змагання з тенісу:  Руденко Аліна - 11 клас – 1 місце,  Бабич Тетяна  - 9 клас – 2 місце,     Запарій Олесандр 10 клас – 2 місце, Марченко Арсен – 9 клас -  3 місце.

      Районні змагання з волейболу, де учні нашої школи посіли 2 місце.

Вже стало доброю традицією у школі проводити спортивні змагання між учнями школи та вчителями, а в цьому році відбулися змагання між родинами . Переможцями стали : 1 місце - родина Бершавських, 2 місце – родина Ніколенків, 3 – місце родина Кульбіїв.

 В школі проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх:

-  «Наркоманії – бій»;

-  «Попередження вживання спиртних напоїв»;

- Лекція з приводу крадіжок мобільних телефонів та профілактика алкоголізму;

- Бесіда з питань пропаганди здорового способу життя

     З учнями  проводилась антиалкогольна та антинаркотична інформаційно-освітня робота; - тематичні батьківські збори щодо питання негативних та шкідливих звичок у дітей;

 - відвідування сімей, де батьки зловживають спиртними напоями;

 - відвідування сімей учнів за місцем мешкання з метою обстеження умов їх проживання, сімейного виховання;

      Практичним психологом протягом 2011-2012 навчального  року проведені заходи з метою виконання  статті 56 Закону про освіту України та Державної програми  „Репродуктивне  здоров'я нації " на період до 2015 року:

 вивчення соціометричного статусу кожного учня школи з метою подальшої  індивідуальної роботи;  вивчення самооцінки, особливостей саморегуляції, емоційних особливостей кожного учня та рівень агресивності (методика Л.А.Радзіховського «Особливості саморегуляції»,  проективні методики «Кактус», «Невідома тварина»);  проведення батьківського лекторію «Виховання йде із сім’ї»   проведення годин спілкування з учнями школи з питань пропаганди здорового способу життя, репродуктивного здоров’я :

 -«Наркотичні речовини: вплив на людину, класифікація» (10 клас)

 -«Тютюн, алкоголь та здоров ‘я» (8-9 класи)

                                     Морально-правове виховання

      Морально-правове виховання учнів школи реалізовувалося через проведення тижня  правової освіти у жовтні 2011 року,  Всеукраїнського тижня права у грудні 2011 року, місячників боротьби з наркоманією, алкоголізмом, тютюнопалінням, тижня історії та правознавства, конкурсу плакатів та малюнків „Права очима дітей", батьківських зборів, лекцій для батьків, тематичних виховних годин:

 «Права дитини» (1-4 класи),

 «Закон на сторожі прав дитини» (5-6 класи),

 «Проти насилля в сім’ї» (7-8 класи),

 «Стосунки між однокласниками в учнівському колективі» (9-11 класи).

          У жовтні 2011 року проведений тиждень правових знань. Протягом  Тижня правових знань  з 04.10.2010 по 08.10.2010  року у школі згідно з планом заходів проведені: 

 1. Галерея малюнків на тему «Мої права та обов’язки»    

 2.Плакати зазначеної тематики

 3.Стінні газети «Соціальний захист дітей»

 4. Пам’ятки, буклети «Моє майбутнє в моїй державі»

 - «Дидактичні ігри по правовому вихованню в початкових класах». Вчителі Міняйло С.В, Сергієнко Л.А., Бондаренко О.М.

- 11 кл.керівник Кривенець Л.М – КВК «Право на освіту та на отримання професії»

 - 4 кл.керівникСергієнко Л.А.. Казковий правознавчий турнір для учнів «Дитина і право»

      У школі постійно ведеться робота з попередження расизму та ксенофобії, виховання толерантного відношення до людей. Протягом року  заступником директора з ВР Руденко О.М.  проведено  9 засідань Ради профілактики, організовані  зустрічі учнів школи з представникам правоохоронних органів, , під час яких проводились бесіди  правової тематики.

             На засіданнях Ради розглядались випадки порушення  поведінки учнями, схильними  до порушень  дисципліни, пропусків занять без поважних причин

           Радою профілактики школи практикувались такі засоби впливу:

 - винесення офіційного попередження про відповідальність за навчання та виховання дітей  батькам.

- термін   для   виправлення  своєї  поведінки  на  місяць  або  два  місяці    (9 клас  - Ковблюк Євген, Ятлук Сергій, 7 клас – Брагіш Артем)   та інші.

             Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та  прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та іх батьками за місцем мешкання, проводять роботу по залученню учнів в гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.

            З метою профілактики порушень дисципліни, пропусків занять без поважних причин у 5-10 класах ведуться щоденники обліку дисципліни на уроках, відвідування уроків кожним учнем класу. Записи у щоденниках аналізуються класними керівниками ., а учні, схильні до пропусків занять без поважних причин, до порушень дисципліни та правил поведінки у школі, викликаються  на бесіди до адміністрації школи. 

   Класні керівники проводять роботу з батьками і дітьми щодо оздоровлення сімейних відносин. У вересні та жовтні 2011, а також в квітні 2012 року класними керівниками були відвідані неблагонадійні сім’ї за місцем проживання, обстежені їх житлово-побутові умови, надані педагогічні консультації. Класними керівниками постійно здійснюється психологічно-педагогічний супровід та контроль цих сімей.

 Питання роботи школи з профілактики дитячої бездоглядності та попередження злочинності серед неповнолітніх розглядалися на засіданнях педради, нарадах при директорі, засіданнях МО класних керівників:


Категорія: Витяг із річного плану роботи | Додав: natali-37
Переглядів: 3420 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 2.7/15
Вхід на сайт
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2024