Бажаючи розвинути духовність дитини, потрібно допомогти їй зорієнтуватися у світі мистецтва, вибрати справді високохудожні твори, що сприятимуть розвитку і збагаченню культури почуттів учнів, розвитку їх музичного та естетичного смаку. Мистецтво завжди співзвучне душі людини, немовби зберігає у собі велику й неосяжну таємницю безсмертя.
«Усі види мистецтва служать найвеличнішому мистецтву – мистецтву жити на землі», — сказав Бертольд Брехт. Такий девіз ми обрали для тижня образотворчого мистецтва в Олександрівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, який проходив з 29 січня по 02 лютого.
Основна мета тижня мистецтва полягає у створенні зв’язку між внутрішнім світом учня та його оточенням: відкрити натхнення, познайомити з цікавими засобами мистецтва, поглибити знання про людей, які внесли неоціненний вклад у розвиток світового мистецтва, пробудити уяву та фантазію учнів, виховувати естетичний смак та патріотичні почуття.
Першого дня учні ознайомилися з планом роботи на тиждень і взяли участь у вікторині «Кольоровий дощ», де мали змогу позмагатися в своїй ерудиції. Із завзяттям розгадували ребуси, загадки, кросворди. Робили замальовки, виконуючи завдання Пензлика і Нотки.
Одна із частин виставки була присвячена художнику – Т.Г.Шевченку. Діти переглянули картини майстра та ознайомилися з його мистецькою біографією.
Самі маленькі учні школи показали своє вміння розмальовувати, створивши виставку «Моя розмальовка найкраща».
Майстер – клас «Нетрадиційні техніки малювання» відвідали учні 5-7 класів. Діти творили у техніках – ниткографія, автотипія, монотипія, ляпкографія. Чудернацькі картинки створювали мильними бульбашками.
Художня виставка книг про мистецтво «Пізнання починається із здивування» проходила в приміщенні шкільної бібліотеки. Учні переглянули картини відомих українських художників, послухали оповідки про всесвітньо відомі полотна. Насамкінець поділилися своїми враженнями про картини, які найбільше сподобалися.
Учні 5 класу побували у «Подорожі до країни образотворчого мистецтва». Слухали цікаві відомості про художників і змагалися у вікторині, де перемогла дружба.
Переглядаючи презентацію «Архітектура Кіровоградщини», познайомилися з визначним кіровоградським архітектором, автором проектів значного числа будівель у місті - Паученко Яковом Васильовичем.
Виставка «Чи знаєте ви що…» де учням було представлено цікаві факти з образотворчого мистецтва – це відомі архітектурні споруди, статуї і декоративно прикладне мистецтво.
Також у цей день кожен мав можливість взяти участь у цікавому флешмобі «Давайте станемо метеликами». Такий захід покликаний допомогти виразити себе у малюнку – намалювати метелика, який символізує малюючого. Учні та вчителі із задоволенням малювали метеликів, вкладаючи в нього частиночку свого тепла.
Підсумком тижня Майстер – клас «Моя країна Україна». Виготовлення ляльки-бажання. Де учні із задоволенням створили ляльку-бажання не тільки собі, а й своїм рідним і близьким.
Тиждень мистецтва залишив неповторні враження і яскраві барви в душах дітей.
|